Zpět na úvodní stránku
 

Březen měsíc čtenářů - tátové čtou dětem

Tátové pozor, letos jste tu za hvězdy vy! Aneb hlavními hrdiny akce BŘEZEN MĚSÍC ČTENÁŘŮ - jsou právě tátové. TÁTOVÉ ČTOU DĚTEM!

"Čtoucí táta je nejlepší čtenářský vzor pro své děti ! Jeden dost pracovně vytížený táta se mne ptal na radu: "Večer přijdu domů nejdřív v šest. Děti se na mne těší, já na ně, ale po večeři už se tak leda umyjí a jdou spát... Co s nimi ještě můžu stihnout?" Rada byla jednoduchá: "Číst jim na dobrou noc." ! Čas před usnutím je psychologicky vzato hodně důležitý, protože ukončuje cyklus dne: děti zpomalují vnitřní i vnější běh, zklidňují se a (dříve či později) se vydají do spánku načerpat síly. Dobrá knížka a tátův hlas můžou ten dojezd zpříjemnit. Pokud se z večerního čtení stane zvyk, tím lépe, protože vznikne rituál, který přináší všem zúčastněným jistotu, že se přece jen potkají a něco málo spolu ještě zažijí. A to něco je navíc milé a intimní. Samozřejmě, tátové mohou číst dětem i v jinou denní dobu. Dokonce by měli, protože zatím za maminkami a prarodiči ve statistikách zaostávají. A přitom je jejich role ve vývoji dětí i dětské čtenářské gramotnosti nezastupitelná. Je například pravděpodobné, že kdyby synové viděli své otce častěji číst, častěji by dávali přednost knize před počítačovými hrami. Táta ale není jen čtenářský vzor. Je to člověk, který by měl být svým potomkům nablízku. A čtení je víc než dobrá záminka".
(Martin Jára, klinický psycholog)

PŘIHLAŠTE SVÉHO TÁTU DO SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍHO TÁTU – ČTENÁŘE!
Tým projektu Rozečti se http://www.rozectise.cz/cze/ v tomto roce podpoří hledání čtenáře roku v knihovnách a všem přihlášeným tátům jako ocenění věnuje licenci na Rozečtise a zároveň i na Včelku - pro výuku čtení u dětí (www.vcelka.cz).

Podmínky pro přihlášení TÁTY-ČTENÁŘE do soutěže:
- musí mít v tomto roce nezletilé děti
- musí mít průkazku do knihovny
- oceníme také jejich aktivní zapojení do činnosti knihovny

NOMINUJTE SVÉ TÁTY DO 31.3. 2015 V MÍSTNÍ KNIHOVNĚ V ČERNILOVĚ

Hlášení rozhlasu

  • Dolany, nosné kuřice 04-08-2020 09:53

    Ve čtvrtek 6.8.2020 přijede soukromá firma z Dolan, která bude prodávat ovoce, brambory a zeleninu. Prodej se uskuteční v 11:00 hodin před obchodem Hruška. Srdečně vás zveme na promítání nové české komedie 3OBULE, které se uskuteční v úterý 4. srpna od 21:00 hod ve sportovním areálu. Vstupné je 70 Kč, děti...

Rozklikávací rozpočet

Mapový server GObec

MZîP 261x96

Obec Černilov - netfirmy.czMěstské, obecní úřady - netfirmy.cz jobble

Kalendář akcí

srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31