Zpět na úvodní stránku
 

Dovolujeme si vás informovat, že na úřední desce obce Černilov nebo v sekci Rozpočty naleznete návrh rozpočtu obce na rok 2020.

Návrh rozpočtu bude předložen k projednání zastupitelstvu na jednání 12. 12. 2019, a to jako schodkový, s příjmy ve výši 51,53 mil. Kč, výdaje 57,18 mil. Kč, schodek rozpočtu 5,65 mil. Kč.

Návrh rozpočtu vč. příloh a komentář k němu najdete na webu obce Černilov v sekci Rozpočet/rok 2020.

Bližší informace a možnost nahlednout do papírové formy rozpočtu u ing. Jany Horákové, OÚ čp. 310, Černilov.

Tel.: 495 433 111

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zveme vás na zasedání obecního zastupitelstva, které se bude konat ve čtvrtek dne 12.12.2019 od 19:00 hod v KSD.

Program: kontrola usnesení z minulého zasedání, převody majetku, informace o hospodaření letošního roku, rozpočtové opatření č.9/2019, rozpočet 2020, střednědobý výhled rozpočtu 2021-24, různé, diskuse, usnesení, závěr.

AFS dobrovolnická skupina Pardubicko a Královéhradecko pořádá v neděli 18.11.2018 od 15 hod. v Kulturním a spolkovém domě v Černilově Mezinárodní večeři. Středoškolští výměnní studenti z Japonska, Indonésie, Argentiny, Venezuely, Francie a Itálie společně se svými hostitelskými rodinami připraví ukázky jídel, která rádi jedí. Studenti také představí sebe a zemi, ze které k nám přijeli na 10 měsíců studovat český jazyk a kulturu. Srdečně Vás zveme za poznáním a ochutnávkou jiných kultur.

Více se o AFS dozvíte na www.afs.cz

 

Mezinárodní večeře

S rockovou operou Malý Princ RockOpera Praha pokračuje ve své tradici autorských adaptací děl klasické literatury. Zpracování románu Antoine de Saint-Exupéryho je navíc její první rodinnou rockovou operou.
 
Příběh pojednává o letci, který ztroskotá v poušti. Když opravuje svůj letoun, objeví se Malý Princ, který po něm chce, aby mu nakreslil beránka, a vypráví mu o svých zážitcích z putování vesmírem. O tom, na jakých podivných planetách byl a co na nich viděl. Kvůli cestování opustil svoji rodnou planetku, kde se zamiloval do růže.
 
Malý Princ je nejznámější dílo francouzského spisovatele Antoine de Saint-Exupéryho. "Na první pohled roztomilá pohádka v sobě skrývá filosofický podtext, jenž je čtenáři jasnější s přibývajícím věkem. Proto je příběh vhodnou látkou pro děti i jejich rodiče", popisuje libretistka rockové opery Malý Princ Pavla Forest.
 
V pořadí již devátá inscenace RockOpery Praha bude opět vystavena na základě rockové hudby Milana Steigerwalda, který se při jejím komponování rozhodl ukázat zvukomalebnější stránku své tvorby. Chystá se využít i možnosti hrát pro mladé publikum rockovou operu v akustické verzi po vzoru slavného televizního hudebního pořadu MTV Unplugged. Režie a stejně tak i titulní role byly svěřeny Irině Andreevě, považované za fenomén pohybového divadla. Právě díky této umělkyni, která již dlouhodobě s RockOperou Praha spolupracuje, získává repertoár divadla neotřelý a inovativní výraz, jenž akcentuje prvky nového cirkusu a spektakulární show. "Irina Andreeva bude mít pod režisérskou taktovkou zpěváka Kamila Střihavku, jenž ztvárňuje hned několik rolí. Režisérka nechce využít jen jeho pěvecký, ale také herecký potenciál", dodává Pavla Forest.
 
Kromě Kamila Střihavky mohou diváci v nové rockové opeře vidět Irinu Andreevu a Marii Steigerwaldovou v roli Malého Prince. Dále Matěje Kohouta, Irenu Kristekovou, Danielu G. Langrovou, Salvi Salvatoreho, Pavlu Forest, Lukáše Šimona, Petra Opavu, uměleckou skupinu Rataj Art & Colores Heroes, která kombinuje malbu s tancem a dětský herecký soubor RockOpery Praha.
  
Vzhledem k tomu, že se divák stává součástí představení, jedinečnost a neopakovatelnost divadelního zážitku tak vynikají mnohem víc. Protože je Malý Princ určen i dětskému publiku, bude ho zohledňovat nejen formálně, ale také organizačně. Historicky poprvé tak vznikne rocková opera uváděná i pro rodiny během nedělních odpolední.

 

zdroj: http://www.rockopera.cz/mal%C3%BD-princ

Muzikál Malý princ

Cestopisná přednáška Romana Málka o cestě do Mexika, kterou podnikl na jaře 2018. Kulturní a spolkový dům v Černilově, čtvrtek 22.11. 2018 od 19 hod, velký sál v 1.patře. Vstupné 50 Kč. Pořádá spolek Ulita ČernilovMEXIKO MALEK 22.11.2018

neděle 25.11.2018 v Sokolovně v Černilově od 15:30 hod do 19:00 hod.

Přijďte se zastavit v předvánočním shonu, navodit adventní náladu při vánočních melodiích světoznámých orchestrů a hlavně se pobavit a zatančit si.

Cimrmanolog a umělec slova psaného, mluveného i zpívaného Miloň Čepelka a hudebník a spisovatel Josef Pepson Snětivý zavítají už posedmé do Černilova a představí své nové knihy Nebožtík na rynku a Vánoční zázraky, stejně jako další prozaické i poetické tituly, pohovoří o svém vztahu k Vánocům, rádi zodpoví otázky a podepíší zakoupené knihy. Hudební doprovod Josef Pepson Snětivý.

Vánoční čtení 2017 pozvánka

Vánoční kytarová dílna žáků Hany Medkové se uskuteční v Kulturním a spolkovém domě v Černilově  ve středu 7.12. 2016 od 16:30 hod. ve velkém sále v 1.patře. Vstupné dobrovolné.

Zveme vás na zasedání obecního zastupitelstva, které se bude konat v pondělí 12.12.2016 od 19:00 hod v KSD.

 

Program:

1.  Kontrola usnesení z minulého zasedání

2.  Hospodaření letošního roku

3.  Rozpočtové opatření č.6/2016

4.  Rozpočtové provizorium

5.  Různé

6.  Diskuse

7.  Usnesení, závěr

 

 

      

Zveme vás na tradiční Adventní trhy do Kulturního a spolkového domu v Černilově v pátek 25.11. od 10 do 19 hod. Uvidíte lidová řemesla, ručně malované Betlémy, budete si moci nakoupit dřevěné vánoční ozdoby, originální oděvy, biosirupy, výrobky z bylinek, keramiku, šperky z korálků a fima, kosmetiku z Mrtvého moře, koupelové soli, pedig, květiny, adventní věnce, domácí mýdla, háčkované hračky, patchwork, paličkování, ručně vyráběné svíčky, kabelky z papíru, navštívit tvořivé dílničky pro děti, fotokoutek, prodejní výstavu žáků Masarykovy jubilejní základní školy v Černilově, kavárničku a další. Vstupné dobrovolné.

 

Program na dvoře:

Od 17 hod vystoupí Dětský pěvecký sbor Masarykovy jubilejní ZŠ v Černilově

Od 18 hod. vystoupí Ten Sing Jaroměř

 

 

Přijďte s námi obnovit starou historickou vycházkovou cestu k černilovskému křížku, na kopec za katolickým kostelem v Černilově - směrem na Libřice!
Kdysi zde vedla cesta a po rozorání polí se křížek ocitl izolován na kopci. Váže se k němu několik napínavých příběhů, jeden dokonce vyšel zpracován v útlé knížečce někdy koncem 19.století...

Myslivecké sdružení Černilov, Obec Černilov, Klub maminek Dvoreček a spolek Sázíme stromy
srdečně zvou všechny zájemce na slavnostní VYSÁZENÍ NOVÉ ALEJE K ČERNILOVSKÉMU KŘÍŽKU
tak, aby zde mohlo vzniknout nové procházkové místo s krásným výhledem na Krkonoše a Orlické hory
Přijďte s námi zasadit 60 listnatých stromů v sobotu 12.11. od 9 do 11 hod.!
Až sem budete později chodit na procházku, uvidíte, jak váš strom roste, jak se během roku proměňuje a jak košatí
Doporučujeme pracovní oblečení a holinky
nářadí a stromy budou připraveny
Více informací: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 724 192 076

O projektu se dozvíte více na:
www.sazimestromy.cz

křížek

sázíme stromy logo copy

 

Galerie Amatérských Umělců v Černilově GAUČ oznamuje zahájení 1.výstavy
prací studia pro dospělé ZUŠ Střezina
dne 4.11. 2016 v 17:00
v Kulturním a spolkovém domě v Černilově

 

Gauč

Hlášení rozhlasu

  • Dětský den, rybářský den 01-06-2020 15:33

    V sobotu 6.6.2020 pořádá Spolek přátel Újezda od 14:00 hodin dětský den. Občerstvení je zajištěno. V sobotu 13.6.2020 se bude konat v Černilově na Dolejšáku rybářský den pro děti. Zápis v 7:00 hodin, občerstvení je zajištěno.

Rozklikávací rozpočet

Mapový server GObec

MZîP 261x96

Obec Černilov - netfirmy.czMěstské, obecní úřady - netfirmy.cz jobble

Kalendář akcí

červen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30