Zpět na úvodní stránku
 

Everest BC trek je právem považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Čekají nás nezapomenutelné scenérie horských velikánů v proměnách světla, poznání života specifického etnika Šerpů. Po legendárním ledovci Solo Khumbu se podíváme do základního horolezeckého tábora, odkud vyrážejí expedice na nejvyšší vrchol světa. Přechod sedla Cho-La Pass umožní dostat se k malebným jezerům Gokyo pod majestátní Cho Oyu. Nebudeme jen v horách, ale projdeme se i po hlavním městě Káthmándú.

 

EVEREST
BASE CAMP
TREK

Černilov - NEPÁL, tam a zase zpátky
promítání a vyprávění Slávka Horáka
Kulturní a spolkový dům v Černilově
17. 2. 2020 od 19:30
vstupné 50 Kč, pořádá spolek Ulita Černilov

 

EVEREST BASE CAMP TREK pozvánka na promítání

Projekt Seniorská obálka - I.C.E. karta - představí krajská koordinátorka projektu v Královéhradeckém kraji, Mgr. Jana Frohlichová. Součástí prezentace bude krátká videoprojekce.

Seniorská obálka pomůže v tísni nebo ohrožení zdraví a života. Jde o kartu, na které mají senioři vyplněné základní údaje o svých nemocech, lécích, alergiích, kontakty na blízké osoby a praktického lékaře. Karta s údaji je umístěna na viditelném místě v bytě nebo domě.

Nápad na seniorskou obálku vznikl ve spolupráci krajské samosprávy a Ministerstva práce a sociálních věcí ČR při realizaci projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň.

Seniorská obálka, nebo též karta I. C. E. (In Case of Emergency) je určena nejen pro seniory, kteří se ocitnou v krizové situaci. Napomáhá především v okamžiku, kdy člověka postihnou náhlé zdravotní potíže a musí volat záchrannou pomoc. V takových situacích bývá člověk rozrušený, nesoustředěný, dezorientovaný, nedokáže odpovídat na položené otázky. Velkým ulehčením pro přivolanou pomoc je v této situaci dobře vyplněná I. C. E. karta umístěná na viditelném místě v domácnosti.

Co do karty vyplnit?
Kartu je třeba vyplnit v klidu, nejlépe s někým blízkým či rodinou. Vyplňují se údaje týkající se nemocí, se kterými se dotyčný léčí, a léků, které užívá. Dále je vhodné uvést jméno praktického lékaře, ale především údaje týkající se blízkých osob, kterým je nutno podat zprávu o vzniklé situaci. Aby karta fungovala, je velmi důležité ji průběžně aktualizovat, například při změně předepsaných léků.

Kam kartu umístit?
Vyplněnou kartu je nutno umístit na jedno ze dvou možných míst – na lednici (třeba magnetkou), a nebo do průhledné fólie na vnitřní stranu vchodových dveří. Je důležité, aby údaje na kartě nebyly zastaralé a aby byla karta vidět. Kartu neukládejte do neprůhledného pouzdra nebo do šuplíku a podobně.

Tiskopisy bude možno vyzvednout na místě nebo jsou k dispozici v Místní knihovně v Černilově a v kanceláři Obecního úřadu v Černilově.

Představení projektu SENIORSKÁ OBÁLKA copy copy

Zveme všechny malé i velké na dětský karneval tuto sobotu 2.3.2019 od 15 hodin v obecním domě v Újezdě, čp. 53. Masky u dětí i dospělých vítány.

Informujeme občany, že dne 25. února bude z provozních důvodů obecní úřad otevřen do 16:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

Pozvánka na zasedání obecního zastupitelstva, které se bude konat ve čtvrtek 21. února 2019 od 19:00 hodin v KSD.

 

Program:

1. Kontrola usnesení z minulého zasedání

2. Inforamce o hospodaření letošního roku

3. Rozpočtové opatření č. 1/2019

4, Strategický plán rozvoje obce 2019-2029

5. Různé

6. Diskuse

7. Usnesení, závěr

Od čtvrtka 14.2. 2019 opět začíná Cvičeníčko pro děti ve věku 1,5 r. - 3 roky a rodiče všeho věku s lektorkou Míšou Součkovou. Cvičení bude pak každý čtvrtek od 16 do 16:45 v Kulturním a spolkovém domě v Černilově ve velkém sále v 1.patře, až do 6.6. 2019. Přihlašovat se můžete zde: https://goo.gl/forms/hKu0iTJcOqw7DIjn2. Těšíme se na všechny cvičence, přijďte se protáhnout, pobavit, proskotačit a prožít krásně společný čas v pohybu :-)

Cvičeníčko

Vážení rodiče,

oznamujeme, že dne 23. února 2019 proběhne v KSD Černilov "Vítání občánků".

Vítání občánků je určeno pro děti, které mají trvalý pobyt v Černilově, v Bukovině a v Újezdě.

V případě zájmu se obraťte na matriku Obecního úřadu v Černilově (tel.: 495 431 131).

Přihlášky budou přijímany do 31. ledna 2019.

 

Děkujeme.

Nerodič

„Jako malá jsem snila, že jednou budu mít velkou rodinu. Místo toho nenápadně stárnu a postupně ztrácím iluze. A kolem sebe pozoruju, že v tom rozhodně nejsem sama,“ říká česká dokumentaristka Jana Počtová, která na sebe upozornila již například dokumentem Generace Singles. Ve svém novém snímku se především pomocí příběhů svých známých snaží nalézt odpověď na otázku: mít, nebo nemít děti? A do jakých podmínek je správné je přivést? Mozaika netradičních forem (ne)rodičovství naznačuje, že výchova dětí dnes není nezbytně záležitostí biologických rodičů a nevyžaduje ani tradiční rozdělení rolí na matku a otce.

Režie: Jana Počtová
Česká republika, 2017
83
minut

Film z festivalu Jeden svět v rámci kampaně Březen měsíc čtenářů promítá Místní knihovna v Černilově

 

Trailer k filmu zde: https://youtu.be/q583HlHltp4

Pákistánská islámská republika, země neskutečných rozdílů, jejíž historie sahá až do 7.tisíciletí před Kristem. V současnosti šestá nejpočetnější země světa je známá nejen svou hedvábnou stezkou a kořením, ale je rovněž spojována s islámským terorismem. Jaká je současnost bývalé britské kolonie po více než 70 letech samostatnosti? Jaké je soužití rozdílných etnik, kultura, náboženství, běžný život a jak bude asi vypadat budoucnost? Na toto téma můžete přijít debatovat s PhDr. Lukášem Janečkem, který od roku 2017 působí na ambasádě v Islamabádu. Součástí promítání bude i soutěž o drobné ceny z Pákistánu.

Kulturní a spolkový dům v Černilově pátek 15.3. od 18 hodin

velký sál v 1.patře

vstupné 50 KčPAKISTAN Janecek 15.3.2019

Anna-Marie je mladá žena, která má spoustu práce. Při přípravě na oslavu svých čtyřicátých narozenin zjišťuje, že v jejím životě možná něco nehraje. Co jí vlastně chybí? Možná jen nevidí, co vidět má. Naslouchá svým známým hlasům: radí jí její vnitřní bojovnice, pochybovačka i její vnitřní žena a razantně se ozývá i ta, o níž si Anna-Marie myslí, že je to ona sama. Netuší ještě, že se na světlo derou i hlasy, které doposud potlačovala: má v sobě totiž také kus cynika i kus naivního mudrlanta a nechce v sobě slyšet ani hlas své matky. Právě tyhle potlačované součásti její osobnosti jí připraví pěkné „narozeninové překvapení“. Přijme ho?

Divadelní představení připravil a hraje divadelní soubor DRIMPO, který založila Pavla Lochmanová v Třebechovicích pod Orebem. Soubor tvoří devět žen různého věku, různých povolání, z různých měst. Spojila je zvědavost a touha zažít něco nového. A tak vymýšlely, sepisovaly, nacvičovaly, tančily a zpívaly. Až vznikla divadelní hra. Každá z žen je jiná, ale v každé je něco z Anny – Marie, hrdinky našeho příběhu.

Annu Marii mohli diváci již vidět v královéhradeckém divadle Drak, v Třebechovicích pod Orebem či v pražském divadle Kampa. V neděli 17.3. můžete Annu Marii zažít v Černilově.

Anna Marie

Program Klubu maminek Dvoreček na leden a únor 2018 je tu! Klub maminek Dvoreček se schází každé úterý od 9 do 11 hod. v Kulturním a spolkovém domě v Černilově a je otevřen všem zájemcům:

Leden

16.1. Dítka malují
23.1. Výroba ovocných lízátek
30.1. Připravujeme se na karneval

Únor

2.2. Ples Ulita
6.2. Vaříme zdravě pro děti
13.2. Pečeme koláčky –alááá p. Vlčková
20.2. Tvořeníčko
27.2. Pečeme Jidášky

Rodinná firma Mejsnar vyrábí pasterované mléko, kefír, čerstvý smetanový sýr s příchutěmi, tvaroh a jogurt.

Rozvoz v Černilově je každou středu 16-17 hod.  Rozvoz je v "horní části" Černilova směr od obce Libřice. Dle zájmu je možné místo dodávky upravit.

Pro bližší informace tel.: 731 024 847 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zveme vás na zasedání obecního zastupitelstva, které se bude konat v pondělí 20. února 2017 od 19:00 hodin v KSD.

 

 

 

Program:

1. Kontrola usnesení z minulého zasedání

2. Připravované akce, informace stavební komise

3. Zpráva finančního výboru

4. Rozpočet na rok 2017

5. Různé

6. Diskuse

7. Usnesení, závěr

Dnes 6.2. 2017 z důvodu nemoci odpadá cvičení P-Class s Markétou Vachovou v Masarykově jubilejní základní škole (cvičívá se od 19 hod.)

O naší černilovské škole a jejím architektovi O.Liskovi, který navrhoval například také budovu jaroměřského gymnázia a gymnázia J.Tyla v HK, se můžete dozvědět více na dnešní přednášce ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové, ve čtvrtek 2.2. 2017 od 17 hod.! Nenechte si ujít!

"Právě podle návrhu.. (O.Lisky) ... se v Královéhradeckém a Pardubickém kraji postavilo na šest vzdělávacích realizací, jejichž historii a okolnosti vzniku přiblíží tato přednáška. Důležitým bodem bude i představení inovačního principu tzv. halových dispozic škol, kterým se architekt Liska rozhodl oživit a zmodernizovat regionální školství hlavně v menších městech, s důrazem na jeho nejvýznamnější projekt v Černilově." - jak praví pozvánka na FB profilu Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové.

Liska HK

 

 

Hlášení rozhlasu

  • Dětský den, rybářský den 01-06-2020 15:33

    V sobotu 6.6.2020 pořádá Spolek přátel Újezda od 14:00 hodin dětský den. Občerstvení je zajištěno. V sobotu 13.6.2020 se bude konat v Černilově na Dolejšáku rybářský den pro děti. Zápis v 7:00 hodin, občerstvení je zajištěno.

Rozklikávací rozpočet

Mapový server GObec

MZîP 261x96

Obec Černilov - netfirmy.czMěstské, obecní úřady - netfirmy.cz jobble

Kalendář akcí

červen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30