Zpět na úvodní stránku
 

Výlet do Divadla Na Fidlovačce - představení Babička s Eliškou Balzerovou v hl.roli - JIŽ OBSAZENO

Zájezd do Prahy na představení Babička je bohužel již obsazen a evidujeme 9 náhradníků... Omlouváme se.

Na neděli 16.10. 2016 vás zveme na výlet do pražského Divadla Na Fidlovačce na představení Babička na motivy knihy Boženy Němcové. V titulní roli úžasná Eliška Balzerová, dále hrají Iva Pazderková, Marie Doležalová...

Odjezd  autobusem z Černilova od budovy obecního úřadu v 10 hod. Představení začíná v Praze v 15 hod. Před představením rozchod na Vyšehradě (cca 2 hod.). Návrat do Černilova po 19té hod.

Představení je určitě vhodné pro děti a je to skvělá možnost jak jim přiblížit "povinnou četbu" a příběh zasazený do jejich kraje :-)

Pořádá Místní knihovna v Černilově. Rezervace míst - e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 777 639 944 nebo osobně v černilovské knihovně.

 

Více o představení najdete zde:

http://www.fidlovacka.cz/divadelni-hra/babicka

Cena (za dopravu i vstupenku do divadla) 400 Kč pro obyvatele Černilova (také Újezda a Bukoviny) a 450 Kč pro mimočernilovské.

Není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem.“ 

Divadlo Na Fidlovačce, pražská vlastenecká scéna, se již od počátku svého působení snaží, aby se na jeho repertoár pravidelně uváděla ta nejlepší díla z české klasiky. V březnu 2013 se tak diváci mohou těšit na jeden z nejkrásnějších titulů české literatury: slavnou Babičku. Tato novela, jejíž autorkou je naše nejznámější spisovatelka, Božena Němcová (1820-1862), vznikla bez mála před 160 lety a dodnes patří k nejpopulárnějším literárním dílům u nás. O tom ostatně svědčí i výsledky ankety Kniha mého srdce, která před několika lety proběhla, a kde se Babička umístila celkově na druhém místě. Český národ si Babičku zamiloval nejen kvůli samotné postavě titulní hrdinky, která je tak trochu babičkou každého z nás, ale také díky množství výrazných postav, které postupem času ve všech možných kulturních oblastech doslova zlidověly, a dnes už mnohé z nich vnímáme jako ustálené literární typy. Díky tomu, že byla autorkou Babičky žena, dokázala mistrně popsat veškerá zákoutí ženské duše a stvořila tak několik významných ženských postav, které se, díky svému vzrušujícímu osudu, staly nesmrtelnými.              

Babičku pro Divadlo Na Fidlovačce zcela nově zdramatizoval režisér inscenace Jan Jirků. Ústředním motivem této nové dramatizace je několik příběhů osudové lásky, ať už se jedná o lásku tragickou, nenaplněnou nebo se šťastným koncem. Ale láska je jen jedním z mnoha zajímavých motivů připravované inscenace, protože i když se Babička zdánlivě odehrává jen v jednom malém českém údolíčku, je to dílo, spletené z fascinujících lidských osudů, které komplexně zachycuje koloběh života na pozadí pozoruhodných historických událostí, a můžeme se tak rozhodně těšit na zábavný, dojemný a dramatický příběh i fantastickou podívanou pro celou rodinu. Adéla Šotolová

Koletova Rtyně 2016 copy

Hlášení rozhlasu

  • poplatek za psa, sbírka 11-01-2021 16:58

    Připomínáme občanům, že je na Obecním úřadu vybírán místní poplatek ze psů. Poplatek činí 200,-- Kč ročně za psa staršího 3 měsíců a je splatný 31.3.2021. Poplatek je možné uhradit v pokladně obecního úřadu v úředních hodinách nebo na účet obce č. 167442142/0300 vedený u Poštovní spořitelny,...

Rozklikávací rozpočet

Mapový server GObec

MZîP 261x96

Obec Černilov - netfirmy.czMěstské, obecní úřady - netfirmy.cz jobble

Kalendář akcí

leden 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookies.