Zpět na úvodní stránku
 

Český den proti rakovině - výtěžek sbírky v Černilově

Ve středu 16.5. 2018 jsme v Místní knihovně v Černilově vybrali v rámci Českého dne proti rakovině částku 4 306 Kč za prodej žlutých kvítků měsíčku lékařského. V roce 2017 byl výtězek sbírky pro organizaci Liga proti rakovině 3274 Kč a v roce 2016 to byla částka 1990 Kč. Děkujeme všem, kdo přispěli! Květinový den je určen na podporu prevence a léčby rakoviny. Další informace se dozvíte na www.denprotirakovine.cz

 

Letošní 22. ročník Českého dne proti rakovině byl rekordně úspěšný a aktuální stav na sbírkovém účtu k 13. červnu přesáhl 19 milionů Kč (ještě nejsou připsány částky za e-kytičky a dárcovské SMS).

 

 

plakátek knihovna prodej

 

Tisková zpráva

Praha, 13. června 2018

Liga proti rakovině Praha s radostí sděluje, že letošní 22. ročník veřejné sbírky Český den proti rakovině, který proběhl ve středu 16. května, překonal loňský rekordní výsledek.

K 13. červnu se na sbírkovém účtu shromáždilo 19 041 300,64 . V uvedené částce nejsou započteny příspěvky z dárcovských SMS.

NABÍZÍME PODROBNĚJI DALŠÍ INFORMACE KE SBÍRCE V ČÍSLECH:

 • účast více než 14 500 dobrovolníků ve žlutých tričkách
 • 980 000 nabízených kytiček s vínově červenou stužkou
 • 980 000 letáčků s informacemi o prevencirakoviny tlustého střeva a konečníku
 • 7300 pokladních vaků
 • 2630 balíčků s materiálem ke sbírce zdarma rozvezených firmou Geis
 • 1200 měst a vesnic v celé České republice, kde se konala sbírka
 • 1 100 spolupracujících subjektů (225 středních škol, 286 základních škol, 58 sdružení onkologických pacientů (kolektivních členů Ligy), 69 skautských oddílů, 63 pionýrských skupin, 130 místních organizací Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, 36 místních knihoven, 23 základních organizací ČSŽ, 22 oblastních spolků ČČK, 78 jednotlivců, 126 ostatních (obce, firmy, MŠ) a další
 • 15 000 sušenek Mysli na zdraví pro dobrovolníky, poskytnutých zdarma firmou Emco

INFORMAČNÍ KAMPAŇ

          Liga proti rakovině Praha sbírku tradičně nepojímá jako pouhý výběr finančních prostředků na podporu svých cílů, ale také jako hromadnou preventivní akci. Proto také dostává každý dárce od dobrovolníků ke kytičce letáček, ve kterém se letos Liga zaměřila na rakovinu tlustého střeva a konečníku s cílem upozornit na možnosti skríningu, který umožňuje vyhledávat nejen časná stádia rakoviny, ale dokonce i přednádorové stavy.

PODĚKOVÁNÍ  

          Jako poděkování za spolupráci a podporu uspořádala LPR Praha pro zástupce dobrovolníků, příznivce a podporovatele sbírky tradiční Děkovný koncert, na kterém vystoupila přední česká pěvkyně Eva Urbanová a Moravské klavírní trio. Hosté koncertu se z úst předsedkyně Ligy MUDr. Michaely Fridrichové jako první dozvěděli, že částka na sbírkovém kontě přesáhla hranici 19 miliónů. Paní předsedkyně zároveň ujistila přítomné obecenstvo, že Liga vnímá rekordní výsledek nejen jako projev velké důvěry v činnost této neziskové organizace, ale i jako zlepšující se obraz občanské společnosti. Liga proti rakovině Praha DĚKUJE všem dárcům, dobrovolníkům, spolupracovníkům, organizacím a firmám za podporu v boji proti rakovině.

ROZDĚLENÍ VÝTĚŽKU SBÍRKY

          Vybrané peníze za prodej kytiček, za zaslané DMS a dary na účet slouží k financování tří základních dlouhodobých programů:                                                                                            

- Nádorová prevence                                                                                                                            

- Podpora kvality života onkologických pacientů                                                                            

- Podpora onkologického výzkumu, dotace na přístrojové vybavení onkologických pracovišť

  

Sbírkový účet 65 000 65/0300 je otevřen do 31. 11. 2018, přispívat lze také prostřednictvím dárcovských SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo 60 nebo 90, Liga podle zvolené částky obdrží 29, 59, případně 89 Kč. (Více na www.darcovskasms.cz)

O podrobném rozdělení výtěžku sbírky bude Liga informovat v lednu 2019.

 

AKTUÁLNÍ PROJEKT

          Jedním z hlavních cílů Ligy proti rakovině je šíření informací o prevenci nádorových onemocnění. Proto se aktuálně zapojila do kampaně Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Informace léčí, která prostřednictvím webových stránek www.informace-leci.cz přináší pacientům, ale i jejich blízkým, relevantní informace o prevenci, možnostech léčby, vlastní diagnóze. Nedílnou součástí jsou také zkušenosti pacientů. Jedním z faktorů, které ovlivňují průběh léčby a její úspěšnost, je spolupráce s pacientem, jeho obeznámenost s diagnózou i průběhem léčby a jeho zodpovědný přístup. Liga věří, že nová platforma umožní pacientovi v těžké životní situaci lépe porozumět svému onemocnění, své aktivní roli v průběhu léčení a dostane se mu odpovědi na mnohé otázky.

KONTAKTY: Liga proti rakovině Praha - tel.: 224 919 732, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.lpr.cz         Informace o sbírce - tel.: 607 990 261, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.cdpr.cz

SBÍRKU ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 2018 PODPOŘILI:                                         Generální partner:                     Česká pošta, s.p.                                                                           Hlavní partner:              Geis CZ s.r.o.                                                                                            Hlavní mediální partneři:           Česká televize, ČRo Radiožurnál                                                          IT partner:                                 Trigama International s.r.o.                                                                     Mediální partneři:             Bauer media v.o.s., Květy, Rengl, s.r.o.                                        Partneři a spolupracovníci: Bluetech s.r.o.; Český červený kříž; Český svaz žen, Emco spol. s r.o.;                                                Junák - český skaut, z.s.; Pionýr, z.s.; Model Obaly a.s.; NEOLUXOR s.r.o. NEOLUXOR s.r.o NEOLUXOR s.r.o NEOLUXOR s.r.o.Monitora                                             media, s.r.o.; NEOLUXOR s.r.o. NEOLUXOR s.r.o NEOLUXOR s.r.o Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska; Soleta Signum                                               s.r.o.; Země světa

Hlášení rozhlasu

 • poplatek za psa, sbírka 11-01-2021 16:58

  Připomínáme občanům, že je na Obecním úřadu vybírán místní poplatek ze psů. Poplatek činí 200,-- Kč ročně za psa staršího 3 měsíců a je splatný 31.3.2021. Poplatek je možné uhradit v pokladně obecního úřadu v úředních hodinách nebo na účet obce č. 167442142/0300 vedený u Poštovní spořitelny,...

Rozklikávací rozpočet

Mapový server GObec

MZîP 261x96

Obec Černilov - netfirmy.czMěstské, obecní úřady - netfirmy.cz jobble

Kalendář akcí

leden 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookies.